ایجاد محصول متغیر

تمام مراحل ایجاد چنین محصولاتی همانند ایجاد محصول ساده است با این تفاوت که در محصولات ساده قیمت ثابت است ولی در محصولات متغییر قیمت کالا بر اساس ویژگی های موجود برای محصول تغییر می کند.

برای ایجاد چنین محصولاتی کافیست از بخش نوع محصول مقدار “متغییر” را انتخاب نمایید.حال برای ایجاد قیمت های متغیر به بخش ویژگی ها مراجعه کنید.از لیست موجود ویژگی مد نظر را انتخاب و یا آن را ایجاد کنید کنید.توجه داشته باشید که برای هر ویژگی گزینه “استفاده شده برای تغییرات” فعال باشد.

با کلیک بر روی گزینه “ذخیره ویژگی” و یا “افزودن ویژگی”در کادر پایین بخشی مانند تصویر زیر ایجاد می گردد که در اینجا می توانید جهت ساخت قیمت برای هر متغییر به صورت تک تک و یا گروهی اقدام نمایید.

محصول متغیر

با انتخاب گزینه “ایجاد تغییرات از تمام ویژگی ها”و کلیک بر روی “برو” سیستم به صورت خودکار تمام ویژگی های موجود را آنالیز کرده و با تغییر یک کدام و ثابت نگه داشتن سایر ویژگی ها(برای هر ویژگی این عمل تکرار می شود)  شرایط گوناگون را ایجاد کند.

ایجاد متغیر در محصول

حال با انتخاب هر متغییر می توانید اطلاعات مختلف مانند قیمت ،تصویر جداگانه و….. را اعمال نمایید.

نکته مهم در رابطه با SKU:برای هر متغییر می بایست به انتها SKU اصلی با افزودن یک خط تیره شماره آن متغییر را لحاظ نمایید.به طور مثال برای محصول فوق (تصویر بالا) SKU متغیر اول برابر sbds-0102-1 و برای متغییر دوم sbds-0102-2 و…. خواهد بود.نکته قابل ذکر آن است که فیلد SKU در بخش “موجودی کالا”برای این مثال بایستی برابر sbds-0102 باشد.

محصول متغیر ایجاد شده

توجه:حتما برای هر متغییر گزینه “مدیریت موجودی انبار” را فعال کرده و تعداد موجودی هر کالای متغیر را وارد نمایید.

همچنین ببنید: ایجاد محصول ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *